no-img
گام به گام آنلاین

گفت و گو کنید جامعه شناسی دهم/راههای جذب افرادبه رشته پزشکی وکجروی های پزشکی رانام ببرید


گام به گام آنلاین
پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
گفت و گو کنید صفحه ۷۲جامعه شناسی دهم/ جامعه برای حفظ سلامت عمومی به پزشکان نیازمند است.تحصیل در رشته پزشکی ، کاری دشوار است. به نظر شما در جامعه برای جذب افراد به رشته پرشکی چه کارهایی انجام می شود؟ برخی پزشکان ممکن است برخلاف هنجارهای پذیرفته شده عمل کنند. برخی کجروی های پزشکی را نام ببرید و راه ها و شیوه های پیشگیری و کنترل آن را بیان کنید.
doc
فروردین ۶, ۱۳۹۶
1 مگابایت
1900 تومان
1900 تومان – خرید Loading

گفت و گو کنید صفحه ۷۲جامعه شناسی دهم/ جامعه برای حفظ سلامت عمومی به پزشکان نیازمند است.تحصیل در رشته پزشکی ، کاری دشوار است. به نظر شما در جامعه برای جذب افراد به رشته پرشکی چه کارهایی انجام می شود؟ برخی پزشکان ممکن است برخلاف هنجارهای پذیرفته شده عمل کنند. برخی کجروی های پزشکی را نام ببرید و راه ها و شیوه های پیشگیری و کنترل آن را بیان کنید.


آشنایی با رشته ی پزشکی

نظام آموزش پزشکی عمومی شامل ۵ دوره است :

– نظام آموزش پزشکی عمومی شامل ۵ دوره است:
۱- علوم پایه
۲- فیزیوپاتولوژی
۳- کارآموزی بالینی
۴- کارورزی بالینی
۵- کارورزی
دوره آموزش دکترای حرفه‌ای پزشکی شامل مراحل زیر است:

الف ) علوم پایه: این دوره ضمن آشنا نمودن دانشجویان با مباحث پایه، آمادگی لازم را نیز برای یادگیری علوم بالینی در آنان بوجود می آورد.

طول این دوره ۲ سال است که در پایان این دوره دانشجو در آزمونی شامل کلیه دروس این دوره شرکت می‌کند و در صورت موفقیت به دوره بعدی راه می‌یابد. هر دانشجو حداکثر دوبار می‌تواند در این آزمون شرکت کند.

ب) فیزیوپاتولوژی : آگاهی از مبانی فیزیولوژیک، شناخت مکانیزم بیماریها و عوامل موثر در آنها نشانه های بیماریها و تشخیص و درمان آنها مطالبی است که شما می توانید آنها را در این دوره فرا بگیرید.

طول این دوره ۶ ماه است و طی آن دانشجو ضمن آگاهی از مبانی فیزیولوژیک ، با مکانیزم بیماریها و عوامل موثر در آنها به طریق تحلیل گرانه آشنا می‌شود و نشانه‌های بیماریها و تشخیص و درمان آنها را یاد می‌گیرد.

ج ) کارآموزی بالینی : شناخت آثار و علائم بیماریها از دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی و بدست آوردن توانائی های لازم در به کار بردن اندیشه، استدلال و نتیجه گیری سریع در طراحی عملیات پیشگیری و درمان است.

طول این دوره ۲۰ ماه است و هدف شناخت آثار و علائم بیماریها از دیدگاه بالینی و آزمایشگاهی به دست آوردن توانایی‌های لازم در به کاربردن اندیشه ، استدلال و نتیجه‌گیری سریع، به منظور برخورد منطقی و صحیح با بیمار و طراحی عملیات پیشگیری درمانی است.

علل ریشه ای خطاهای پزشکی؛ کدام عوامل آشکار و پنهان ایمنی بیمار را تهدید می‌کند؟

یکی از مهم ترین رویکردهای بیمارستان برای حفظ ایمنی بیمار؛ درس گرفتن از خطاهای رخ داده با استفاده از تکنیک تحلیل علل ریشه ای است. عوامل مختلفی می‌توانند در بروز یک حادثه ناخواسته یا خطای پزشکی موثر باشند که برخی از آن‌ها آشکار بوده و به سادگی قابل شناسایی هستند (نوک کوه یخ) و بسیار هم پنهان بوده و شناسایی ان‌ها نیاز به دقت و تحلیل بیشتری دارد (بدنه کوه یخ که زیر آب قرار دارد و دیده نمی‌شود). در ادامه تقسیم بندی نسبتا جامعی برای این عوامل ارائه شده است.

۱- کارکنان خدمات سلامت

  • خطا، تخطی و اشتباه
  • خشم، اضطراب و ترس
  • خستگی
  • عدم تبعیت از روش‌های اجرا
  • آموزش ناکافی
  • تفسیر نادرست داده‌ها
  • ارزیابی ناکافی خطرات
  • فراموشی
  • کمبود انگیزه
  • کم تجربگی و اقدام فراتر از تخصص

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.تصاویر پیش نمایش


گفت و گو کنید صفحه ۷۲جامعه شناسی دهم/ جامعه برای حفظ سلامت عمومی به پزشکان نیازمند است.تحصیل در رشته پزشکی ، کاری دشوار است. به نظر شما در جامعه برای جذب افراد به رشته پرشکی چه کارهایی انجام می شود؟ برخی پزشکان ممکن است برخلاف هنجارهای پذیرفته شده عمل کنند. برخی کجروی های پزشکی را نام ببرید و راه ها و شیوه های پیشگیری و کنترل آن را بیان کنید.-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.