no-img
گام به گام آنلاین

پیشنهاد دین و زندگی دهم/ 1 ) نمونه هایی ازمبارزه پیامبر و ائمه و امام خمینی (ره)با ستم را بیان کنید


گام به گام آنلاین
پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
پیشنهاد صفحه ۱۲۲ دین و زندگی دهم/ ۱ ) در زندگی پیامبران و امامان و مجاهدان راه خدا تحقیق کنید و نمونه هایی از اشتیاق آنها به حق و مبارزه شان با زشتی و باطل را نشان دهید. ۲ ) امام خمینی رحمه الله علیه که از پیروان راستین پیامبر اکرم بود، زندگی خود را در مبارزه با ستم و باطل گذراند. آیا می توانید نمونه هایی از این مبارزه را بیان کنید.
امتیاز 5.00 ( 2 رای )پیشنهاد صفحه ۱۲۲ دین و زندگی دهم/ ۱ ) در زندگی پیامبران و امامان و مجاهدان راه خدا تحقیق کنید و نمونه هایی از اشتیاق آنها به حق و مبارزه شان با زشتی و باطل را نشان دهید. ۲ ) امام خمینی رحمه الله علیه که از پیروان راستین پیامبر اکرم بود، زندگی خود را در مبارزه با ستم و باطل گذراند. آیا می توانید نمونه هایی از این مبارزه را بیان کنید.">
doc
فروردین ۶, ۱۳۹۶
1 مگابایت
2900 تومان
2900 تومان – خرید Loading

پیشنهاد صفحه ۱۲۲ دین و زندگی دهم/ ۱ ) در زندگی پیامبران و امامان و مجاهدان راه خدا تحقیق کنید و نمونه هایی از اشتیاق آنها به حق و مبارزه شان با زشتی و باطل را نشان دهید. ۲ ) امام خمینی رحمه الله علیه که از پیروان راستین پیامبر اکرم بود، زندگی خود را در مبارزه با ستم و باطل گذراند. آیا می توانید نمونه هایی از این مبارزه را بیان کنید.


هدف رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) از مبارزه با مفاسد اجتماعی ، رساندن انسان و جامعه بشری به فلاح و رستگاری می‌باشد. با سلام و تحیات الهی به پیشگاه مقدس و ملکوتی رسول گرامی اسلام حضرت محمد (صلّی الله علیه و آله و سلّم) پیام‌آور بزرگ خدا که ….

هدف رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) از مبارزه با مفاسد اجتماعی ، رساندن انسان و جامعه بشری به فلاح و رستگاری می‌باشد.

-پیامبر چه راهکارها و روش‌هایی را برای مبارزه با مفاسد اجتماعی اتخاذ کردند؟
-نحوه‌ی برخورد و استقبال اعراب از این مهم چگونه بود؟
– دشمنان پیامبر در این زمینه، چه کسانی بودند وچه حربه‌ها و فعالیت‌هایی را برای متوقف کردن آن به کار بستند؟
– سرانجام این مبارزه چه شد و کدام گروه و دسته از مردم از استقرار آن در جامعه خشنود و راضی بودند؟
توضیح واژه‌ی فساد:
کلمه‌ی فساد نقیض کلمه‌ی صلاح است. این واژه در زبان فارسی نیز همین معنا را دارد و اصولاً این کلمه از زبان عربی به فارسی منتقل شده است. در لغت‌نامه دهخدا؛ فساد یعنی تباه شدن، ضد اصلاح وشرارت و بدکاری می‌باشد. از بررسی آیات قرآنی استفاده می‌شود که؛ هر عملی که انسان و جامعه‌ی بشری را از رسیدن به سعادت واقعی دور کند، فساد نام دارد و واژه‌ای که در قرآن مقابل فساد به کار برده شده است صلاح است:


وَ إِذَا قیلَ لَهُمْ لا تُفْسِدُوا فی الأَرْضِ قَالُوا إِنّمَا نَحْنَ مَصْلِحُونَ»«و هنگامی که به آنان گفته شود در زمین فساد نکنید، می‌گویند ما فقط اصلاح کننده‌ایم بقره / ۱۱
توضیح واژه‌ی مفاسد اجتماعی:

تعریف مفاسد اجتماعی عبارت است از عواملی که سبب تباهی و نابودی جامعه‌ی بشری می‌گردند و آن را از مسیر سعادت وخوشبختی مادی و معنوی خارج می‌کنند و حالت غیر ضروری و آشکار دارند.
عوامل تأثیر گذار در انتخاب شیوه مبارزه:
به نظر می‌رسد دو عامل مهم و اساسی در گزینش شیوه مبارزاتی پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله و سلّم) دخالت دارد که عبارتند از:
– هدف از مبارزه
– عنصر زمان و مکان.
الف) هدف رسول اکرم(صلّی الله علیه و آله و سلّم) از مبارزه با مفاسد اجتماعی: رساندن انسان و جامعه بشری به فلاح و رستگاری می‌باشد. به بیان دیگر هدف از مبارزه پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله و سلّم) با مفاسد اجتماعی؛ تغییر وضع موجود و ایجاد هویت جدید براساس توحید در تمام ابعاد انسانی بوده است.
ب) عنصر زمان ومکان؛ رعایت ودر نظر گرفتن این مهم از عوامل اصلی انتخاب روش در مبارزه بوده است.
شیوه مبارزه پیامبر گرامی اسلام (صلّی الله علیه و آله و سلّم) با مفاسد اجتماعی قبل از بعثت:
الف) دوران کودکی تا ورود به اجتماع: مقطع اول زندگی ایشان، دوران کودکی است که هشت سال اول عمر شریف ایشان را تشکیل می‌دهد. به یک حادثه در این مقطع که حکایت از روح مبارزه با خرافات و داشتن اندیشه توحیدی در ایام کودکی او دارد اشاره می‌شود. روزی که سن آن حضرت از چهار سال تجاوز نمی‌کند از حلیمه سعدیه (مادر رضاعی خود)درخواست نمود که همراه برادران رضاعی خود به صحرا برود. حلیمه می‌گوید:‌ فردای آن روز محمد را آماده کردم و برای اینکه دیوهای صحرا به او صدمه نرسانند یک مهر یُمنی که در نسخ قرار گرفته بود برای محافظت او به گردنش آویختم. ‌آن حضرت مهره را از گردن در آورد و گفت: «مَهلأ یا اُمّاه فإنّ معی مَن یَحْفِظْنی» مادرجان آرام باش! خدای من که همواره با من است، نگه‌دار و حافظ من است.
ب) ورود به اجتماع تا بعثت: که از همان اوایل ورود حضرت به خانه ابوطالب (بعد از رحلت عبدالمطلب) یعنی ۸ سالگی تا ۴۰ سالگی باید مورد بررسی قرار گیرد. بعضی از حوادث این دوران عبارتند از : سفر حضرت محمد(صلّی الله علیه و آله و سلّم) با حضرت ابوطالب(علیه السّلام) و برخورد ایشان با بحیراء زمانی که از ایشان درخواست سوگند به لات و عزّی می‌کند، ایشان می‌فرمایند: مرا به لات و عزی قسم مده که چیزی در نظر من مغبوض‌تر و پست‌تر از این دو نیست. در این گفتگو پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) نسبت به شرک و بت‌پرستی اظهار تنفّر می‌نماید، زیرا سرچشمه مفاسد، شرک و بت‌پرستی است. و نمونه‌ی دیگر:

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.تصاویر پیش نمایش


پیشنهاد صفحه ۱۲۲ دین و زندگی دهم/ ۱ ) در زندگی پیامبران و امامان و مجاهدان راه خدا تحقیق کنید و نمونه هایی از اشتیاق آنها به حق و مبارزه شان با زشتی و باطل را نشان دهید. ۲ ) امام خمینی رحمه الله علیه که از پیروان راستین پیامبر اکرم بود، زندگی خود را در مبارزه با ستم و باطل گذراند. آیا می توانید نمونه هایی از این مبارزه را بیان کنید.-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.