no-img
گام به گام آنلاین

گفت و گو کنید صفحه 129 علوم هفتم / درباره نگهداشتن ادرار و به وجود آمدن سنگ مثانه تحقیق کنید


گام به گام آنلاین
پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
گفت و گو کنید صفحه ۱۲۹ علوم هفتم / گفته می شود نگهداشتن ادرار به مدت زیاد در مثانه ممکن است باعث سنگ مثانه شود.در این باره در گروه خود گفت وگو، و نتایج را به کلاس ارائه کنید.
امتیاز 3.00 ( 2 رای )گفت و گو کنید صفحه ۱۲۹ علوم هفتم / گفته می شود نگهداشتن ادرار به مدت زیاد در مثانه ممکن است باعث سنگ مثانه شود.در این باره در گروه خود گفت وگو، و نتایج را به کلاس ارائه کنید.">
doc
فروردین ۳۰, ۱۳۹۶
1 مگابایت
900 تومان
900 تومان – خرید Loading

گفت و گو کنید صفحه ۱۲۹ علوم هفتم / گفته می شود نگهداشتن ادرار به مدت زیاد در مثانه ممکن است باعث سنگ مثانه شود.در این باره در گروه خود گفت وگو، و نتایج را به کلاس ارائه کنید.


نگه داشتن ادرار

همانطور که می دانید نگه داشتن ادرار برای بدن عوارض و خطراتی دارد، مشکلاتی برای کلیه ها و سیستم دفع ادرار که زجرآورترین دردها هستند اما یک سوال که تا چه مدت نگه داشتن ادرار بی ضرر خواهد بود؟

نگه داشتن ادرار چه عوارض و خطراتی برای بدن دارد؟

مثانه یکی از اعضای ماهیچه ای بدن می باشد که در داخل لگن قرار گرفته و توسط عضلات آن نگه داشته می شود.مثانه، ادرار را تا موقع خارج شدن از بدن در خودش نگه می دارد ولی باید بدانیم که نگه داشتن ادرار تا چه زمانی بدون خطر و در چه شرایطی خطرناک می شود؟

آیا باید با هر احساس ناراحتی، ادرار کنم؟

همانطور که می دانید احساس اینکه باید به دستشویی بروید از ناراحتی کم تا یک احساس تقریبا آزار دهنده متغیر است. بروکر می گوید:شما دوست ندارید که تسلیم هر احساس جزئی ادرار کردن شوید اما از طرفی نمی خواهید ادرارتان را تا اندازه ای نگه دارید که دردناک شود بلکه می خواهید عادات سالم دفع ادرار داشته باشید پس باید حد وسطی پیدا کنید که مجبور نباشید با یک جرعه آب خوردن به دستشویی بروید یا آنکه آنقدر ادرارتان را نگه دارید که احساسی شبیه گرفتگی عضلات پیدا کنید و نتوانید صاف بایستید.

نگه داشتن ادرار برای چه مدتی، عیبی ندارد؟

ظرفیت فیزیکی بدن شما برای نگه داشتن ادرار به چند چیز بستگی دارد. بروکر می گوید:اکثر اوقات خانم ها می توانند ۳ تا ۶ ساعت، ادرارشان را نگه دارند. اما این، متفاوت خواهد بود و به مقدار ادراری که هر کس تولید می کند، بستگی دارد.

مقدار ادرار بوسیله وضعیت هیدراتاسیون و مصرف مایعات و همچنین ظرفیت عملکردی مثانه مشخص می شود که ترکیبی از اندازه واقعی مثانه و حساسیت مثانه است. ولی در نهایت، تحقیقات زیادی در مورد این موضوع وجود ندارد. حقیقت این است که دفع ادرار نرمال در خانم ها در طول عمرشان، آنگونه که باید، بخوبی درک نشده است.

نگه داشتن ادرار تا چه مدتی خطرناک است

دکتر بروکر می گوید:شما با نگه داشتن ادرارتان دچار عوارض خاصی نمی شوید اگرچه ممکن است این کار شما را کمی بیشتر در خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری قرار دهد که با مصرف آنتی بیوتیک درمان می شود. داشتن عفونت دستگاه ادراری باعث می شود که احساس کنید باید بیشتر از حد نرمال به دستشویی بروید.

مشکلاتی مانند مثانه بیش فعال و سندرم مثانه دردناک نیز منجر به این حالت می شود. اگر ناگهان احساس می کنید که باید بیش از حد معمول ادرار کنید، برای بررسی بیشتر به پزشکتان مراجعه کنید. تمرینات کگل و دارو می تواند مثانه بیش فعال را درمان کند در حالیکه ورزش درمانی و دارو می تواند به درمان سندرم مثانه دردناک کمک کند.

آیا میتوانید طوری با بدنتان کار کنید که کمتر به دستشویی بروید؟

می دانید که هیدراته ماندن، مهم است اما نوشیدن آب زیاد می تواند عارضه جانبی آزاردهنده ای داشته باشد که همان نیاز به دفع ادرار، هر چند دقیقه یکبار است. اما آیا می توانید جلوی بدنتان را بگیرید؟ بروکر می گوید:مثانه بعضی از افراد کاملا حساس است و حتی با کمترین میزان ادرار در مثانه، احساس می کنند که باید ادرار کنند.

کار خوبی است که حواستان را پرت کنید و با هر نیاز اندک دفع ادرار به دستشویی نروید. اینکار به یک روش سالم، مثانه شما را کمی منبسط می کند هر چند نباید انتظار تغییرات عمده ای داشته باشید. تحقیق کوچکی نشان می دهد مثانه پرستاران که ممکن است فرصت ادرار کردن مکرر نداشته باشند، کمی بزرگتر از گروه کنترل هم سن آنهاست.

حرف آخر این است که احتمالا با نگه داشتن ادرار به خودتان، آسیب جدی نمی رسانید اما فقط بخاطر راحتی تان، وقتی احساس آزاردهنده داشتید، باید به دستشویی بروید. بعلاوه چیزهای اندکی هستند که می توانند حس راحتی بعد از دفع ادرار را به شما بدهند.

عناوین دیگر:

گفت و گو کنید صفحه ۱۲۹ علوم هفتم / گفته می شود نگهداشتن ادرار به مدت زیاد در مثانه ممکن است باعث سنگ مثانه شود.در این باره در گروه خود گفت وگو، و نتایج را به کلاس ارائه کنید.

گفت و گو کنید صفحه ۱۲۹ علوم هفتم

علوم هفتم

گفته می شود نگهداشتن ادرار به مدت زیاد در مثانه ممکن است باعث سنگ مثانه شود.در این باره در گروه خود گفت وگو، و نتایج را به کلاس ارائه کنید.

نگهداشتن ادرار

ادرار

مثانه

سنگ مثانه

عوارض نگه داشتن ادرار

بیماری های ادراری

عفونت ادراری

تحمل کردن احساس ادرار

تکرر ادرار

خطرات نگه داشتن ادرار

نرفتن به دستشویی و بزرگ شدن مثانه

 

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.

 

 تصاویر پیش نمایش


گفت و گو کنید صفحه ۱۲۹ علوم هفتم / گفته می شود نگهداشتن ادرار به مدت زیاد در مثانه ممکن است باعث سنگ مثانه شود.در این باره در گروه خود گفت وگو، و نتایج را به کلاس ارائه کنید.-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.