no-img
گام به گام آنلاین

فعالیت صفحه90جغرافیای ایران دهم/ 1)دراستان شما،چه نوع تولیدات دامی وصنایع غذایی وجوددارد؟


گام به گام آنلاین
پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
فعالیت صفحه ۹۰ جغرافیای ایران دهم/ ۱) در استان محل زندگی شما ، کدام گروه از تولیدات دامی و صنایع غذایی وجود دارد؟۲)آیا ارتباطی میان توان محیطی محل زندگی شما با این فعالیت ها وجود دارد؟
doc
فروردین ۶, ۱۳۹۶
1 مگابایت
1900 تومان
1900 تومان – خرید Loading

فعالیت صفحه ۹۰ جغرافیای ایران دهم/ ۱) در استان محل زندگی شما ، کدام گروه از تولیدات دامی و صنایع غذایی وجود دارد؟۲)آیا ارتباطی میان توان محیطی محل زندگی شما با این فعالیت ها وجود دارد؟


کشاورزی، دامپروری و شیلات

سیمای عمومی بخش کشاورزی استان

استان لرستان با آب و هوای مناسب و رودهای پرآب و خاک حاصلخیز استعداد ویژه ای برای کشاورزی دارد . به همین دلیل پایه اصلی اقتصاد مردم این استان را کشاورزی تشکیل میدهد . کشاورزی استان را میتوان در قالب زیر بخشهای ذیل معرفی نمود :
زراعت

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات موجود ، مساحت اراضی کشاورزی استان ۷۱۳۶۵۸ هکتار بوده که ۱۹۹۶۱۶ هکتار آن به اراضی آبی و ۵۱۴۰۴۲ هکتار آن به اراضی دیم اختصاص دارد . سطح زیر کشت غلات (گندم ، جو ف شلتوک ، ذرت دانه ای) استان ۵۰۵۳۶۵ هکتار می باشد که از این مقدار ۸۳۲۰۵۵ تن محصول تولید میگردد.

همچنین سطح زیر کشت حبوبات ۱۲۵۴۸۴ هکتار میباشد که سالیانه بیش از ۹۲ هزار تن حبوبات نخود، لوبیا، عدس و سایردر استان تولید میگردد که در این زمینه رتبه اول را در سطح کشور دارا میباشد. از طرفی نخود استان با تولید سالیانه ۵۴ هزار تن رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است . مابقی سطح زیر کشت محصولات زراعی به محصولات صنعتی (چغندر قند، سویا  و کلزا) سبزیجات (سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی و سایر) محصولات جالیزی (خربزه، هندوانه، خیار و سایر) و نباتات علوفه ای (یونجه، شبدر و سایر) اختصاص یافته است .

 

باغبانی

سطح زیر کشت محصولات باغی استان ۳۸۴۳۰ هکتار میباشد که ۴۹ درصد آنرا درختان غیر بارور و ۵۱ درصد آنرا درختان بارور تشکیل داده است . از این مقدار بیش از ۱۱۰ هزارتن انواع محصولات تولید میشود . نظر به اینکه در حال حاضر تقریبا نیمی از سطح زیر کشت به درختان غیربارور اختصاص دارد و با توجه به اینکه این سطح نیز طی ۵-۳ یال آینده به بار مینشیند بنابراین در آینده ای نزدیک شاهد رشد مناسبی در میزان تولیدات باغی خواهیم بود. از جمله مهمترین محصولات باغی استان میتوان به انار، انجیر، سیب، زردآلو و گردو اشاره نمود.

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.تصاویر پیش نمایش


فعالیت صفحه ۹۰ جغرافیای ایران دهم/ ۱) در استان محل زندگی شما ، کدام گروه از تولیدات دامی و صنایع غذایی وجود دارد؟۲)آیا ارتباطی میان توان محیطی محل زندگی شما با این فعالیت ها وجود دارد؟-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.