no-img
گام به گام آنلاین

پیشنهاد 144دین و زندگی دهم/رفتار مردان در جامعه چگونه باشد تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود؟


گام به گام آنلاین
پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
پیشنهاد صفحه ۱۵۵ دین و زندگی دهم/ ۱)رفتار پسران و مردان در جامعه چگونه باید باشد تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود؟ ۲)حفظ حرمت دختران و زنان تا چه میزان به وضع پوشش آنها بستگی دارد؟ ۳)با دوستان خود مشورت کنید و ببینید که رعایت پوشش اسلامی توسط زن در هریک از موارد زیر چه ثمراتی دارد؟ ۱)برای زن ۲)برای مرد ۳)برای خانواده ۴)برای جامعه
امتیاز 2.33 ( 3 رای )پیشنهاد صفحه ۱۵۵ دین و زندگی دهم/ ۱)رفتار پسران و مردان در جامعه چگونه باید باشد تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود؟ ۲)حفظ حرمت دختران و زنان تا چه میزان به وضع پوشش آنها بستگی دارد؟ ۳)با دوستان خود مشورت کنید و ببینید که رعایت پوشش اسلامی توسط زن در هریک از موارد زیر چه ثمراتی دارد؟ ۱)برای زن ۲)برای مرد ۳)برای خانواده ۴)برای جامعه">
doc
فروردین ۲۸, ۱۳۹۶
1 مگابایت
2900 تومان
2900 تومان – خرید Loading

پیشنهاد صفحه ۱۵۵ دین و زندگی دهم/ ۱)رفتار پسران و مردان در جامعه چگونه باید باشد تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود؟ ۲)حفظ حرمت دختران و زنان تا چه میزان به وضع پوشش آنها بستگی دارد؟ ۳)با دوستان خود مشورت کنید و ببینید که رعایت پوشش اسلامی توسط زن در هریک از موارد زیر چه ثمراتی دارد؟ ۱)برای زن ۲)برای مرد ۳)برای خانواده ۴)برای جامعه


رفتار مردانه همراه با مهربانی

یکی از نگرانیها و دغدغه های والدین ، دلواپسی آنها نسبت به آینده پسرانشان از لحاظ ایفای نقش و وظایف مردانه است.این نگرانی خصوصا در مواقعی که پسران در بازیهای گروهی و مراودات اجتماعی مشکل دارند و یا هنگامیکه از طرف همسالان خود طرد می شوند یا با القابی مانند بچه ننه یا تیتیش مامانی مورد خطاب قرار می گیرند دو چندان می شود.

در فرهنگ ما رفتار مردانه چگونه رفتاری است و چه عواملی در شکل گیری آن دخالت دارند؟نقش پدر ومادر  خواهرو برادر دوستان و همسالاندر شکل گیری منش مردانه چه مقدار است؟صفات مردانه کدامند؟

منظور ما از ویزگیهای مردانه خشونت طلبی ، سلطه جویی، جسارت ،بزهکاری ،نا آرامی و پر سرو صدا بودن نیست بلکه رفتار مردانه به معنای قاطعیت، مثبت بودن ،مسئولیت پذیری  ،منطقی بودن و توانایی ایجاد تغییر در موقعیتهای سخت است.

مطالعات بیانگر این است که رشد رفتار مردانه در پسران با تصور فرزند از پدر به عنوان تصمیم گیرنده ،تربیت کننده و ایجاد کننده محدودیت ( محدویت معقول و قابل دفاع) ارتباط دارد.

پدری می تواند ویژگیهای مردانه خود را به پسرش منتقل کند که رفتار توام با محبت و تشویق با فرزند خود داشته باشد. رفتار مردانه بدون مهربانی الگوی مردانه پدر را بی تاثیر می کند.

پدر باید در خانواده حضوری فعال داشته باشد و هم از نظر جسمی و هم از نظر فکری در دسترس اعضای خانواده باشد . پدر مسئول و وظیفه شناس می تواند امکان تقلید پسرش از رفتار مردانه خود را بوجود آورد.خواسته های پدر باید با توانمندیهای پسر همخوانی و تناسب داشته باشد. به عبارت دیگر پسر باید احساس کند که پدر او را همانطور که هست دوست دارد و برای او ارزش قائل است. او نباید احساس کند که ارزش او ناشی از نحوه کار وفقط در گرو کسب موفقیت اوست بلکه باید با تمام وجود محبت بی قید و شرط پدر  و خانواده را احساس کند.

پدری می تواند ویژگیهای مردانه خود را به پسرش منتقل کند که رفتار توام با محبت و تشویق با فرزند خود داشته باشد.

همانند سازی

فرزندان در جریان رشد خود رفتاری را که از والدین خود می بینند سرمشق و الگو قرار داده و با آن  همانند سازی می کنند. همانند سازی چیزی بیشتر از تقلید است یعنی خود را به جای آنها تصور کرده و از موفقیت آنها شاد و از شکست آنها غمگین می شوند مانند اینکه این وقایع برای خود آنها روی داده است.

پسران دوست دارند رفتار پدر خود را الگو قرار دهند . نکته قالب توجه اینکه مطالعات حاکی از آن است که پسرانی که رابطه محبت آمیزتری با پدران خودداشته اند ویژگیهای مردانه تری از خود بروز داده اند. در خانواده هایی که مادران نقش غالب داشته اند پسران در همانند سازی نقش مردانه با مشکل مواجه شده اند .

پس از والدین ، خواهران و برادران نیز نقش بسزایی در همانند سازی فرزندان دارند .گروه همسالان و معلمان نیز در شکل گیری شخصیت فرزندان نقش دارند.بطور کلی باید گفت که نوع ارتباطات نوجوان با اطرافیان در دوره نوجوانی که تقریبا از سن ۱۲ سالگی شروع میشود در شکل گیری شخصیت او تاثیرعمده ای دارد به گونه ای که می توان گفت شخصیت فرد در دوره جوانی و میانسالی نیز تا حد زیادی متاثر از دوره نوجوانی خواهد بود.

همانند سازی چیزی بیشتر از تقلید است یعنی خود را به جای آنها تصور کرده و از موفقیت آنها شاد و از شکست آنها غمگین می شوند مانند اینکه این وقایع برای خود آنها روی داده است.

هویت یابی

نوجوان از طریق همانند سازی  هویت خود را کسب می کند.هر اندازه ارزشهایی که از سوی والدین ، معلمان و همسالان ارائه می شود همخوانی و هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند به همان نسبت نوجوان در هویت یابی موفق تر است.در صورتی که نظرها و ارزشها به میزان زیادی با هم تفاوت و یا تضاد داشته باشند احتمال سر در گمی در نوجوان بیشتر خواهد بود.صاحبنظران معتقدند که نوجوان باید این امکان را داشته باشد که شیوه های رفتاری گوناگون را بیازماید و فرصت داشته باشد تا به اهدافی در زندگی دل بندد و در راه رسیدن به آنها گام بردارد.بدیهی است با توجه به خطراتی که نوجوانان را تهدید می کند نظارت غیر مستقیم بر عملکرد آنها امری ضروری و لازم است. در ضمن این حقیقت را باید پذیرفت که نمی توان رفتار یک نوجوان را کاملا تحت کنترل قرار دادچون او بخشی از وقت خود را در بیرون از خانه و با افراد و گروههای دیگر سپری می کند. ..

نحوه تعامل پدر و پسر

به پدران توصیه می شود حداقل یکبار در ماه با پسر خود به تنهایی بیرون  بروند و در باره آنچه در زندگی او می گذرد گفتگو کنند و زمینه ای را فراهم آورند تا او بتواند آزادانه احساساتش را بیان نماید . پیشنهاد می شود با هماهنگی قبلی انتظارات متقابل خود را نوشته و در این جلسه با هم تبادل نظر نمایند.

پدر می تواند با برخورد محترمانه در خانه عزت نفس پسر خود را افزایش دهد فرزند باید اطمینان حاصل کند که ارزش و احترامش موکول به بزرگ شدن او نیست و با همین سن و سال نیز مورد قبول خانواده است.

پدر باید در دوره نوجوانی فرزندش نقش مشاور را ایفا کند :حرفهای او را کاملا گوش کند و سپس او را راهنمایی نماید .

نکته مهم دیگررابطه میان مسئولیت و امتیاز است. نوجوان باید بداند که وقتی امتیاز بیشتری دریافت خواهد کرد که از عهده مسئولیتهایش برآید.رابطه میان مسئولیت و امتیاز باید شفاف باشد و پدر و پسر هردو برداشت یکسانی از آن داشته باشند.

چون همسالان نقش مهمی در شکل گیری شخصیت نوجوان دارند هرچه ارتباط فرزند با گروه همسالان بیشتر باشد پدر نیز باید تماس خود را با فرزند بیشتر کند. لذا پیشنهاد می شود امکان حضور دوستانش را در منزل فراهم کنید و او را تشویق نمایید که دوستانش را به خانه دعوت نماید. این مهم به خانواده هایی که فرزندشان کمرو و خجالتی است بیشتر تاکید می شود.

یکی از راههایی که می تواند رابطه پدر و پسر را استحکام بیشتری بخشد توجه به علایق ورزشی فرزنداست. برای اینکار لازم نیست که پدر حتما از ویژگیها و آمادگی جسمانی بالایی در ورزش مورد نظر برخوردار باشد بلکه ابراز علاقمندی به آن ورزش و حتی الامکان انجام تمرینات ساده با فرزند نیز می تواند در تحکیم روابط آنها موثر باشد. حتی تماشا کردن فعالیتهای ورزشی فرزند و ابراز احساسات به او نیز اهمیت زیادی دارد.

اخلاق ضامن سلامت خانواده و جامعه است‏

در کشور ما پس از انقلاب و به برکت نظام مقدس جمهورى اسلامى قوانین زیادى به نفع زنان وضع شده است و اکنون زنان با بسیارى از حقوق خود آشنا هستند، اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم…

با این حال مى‏بینیم که در طول همین سال‏ها نه تنها خانواده‏ها وضعیت بهترى نداشته‏اند، بلکه متأسفانه میزان طلاق‏ها نیز افزایش یافته است.

قانون هرگز نمى‏تواند خوشبختى خانواده‏ها را تضمین کند…

خانواده و جامعه‏اى که افراد آن بر مبناى احسان، نیکى، معروف و در واقع بر مبناى اخلاق با هم تعامل دارند، با آرامش و نیک‏بختى کنار هم خواهند زیست.

درباره خانواده، دو بحث عمده وجود دارد، یکى تشکیل خانواده و دیگرى تحکیم آن. هر دو بحث به اصول و مبانى‏اى نیازمند است که اگر رعایت نشوند، خانواده در معرض تهدید قرار خواهد گرفت، و اگر خانواده تهدید شود، جامعه در معرض تهدید خواهد بود.

شاید در تشکیل خانواده مشکل چندانى وجود نداشته باشد، به هر حال خانواده چه به شکل سنتى و چه به شکل امروزى آن، تشکیل مى‏شود، هر چند مشکلاتى مانند مشکلات مالى وجود دارند. اما آنچه مهم‏تر است و یا لااقل به بحث ما مربوط مى‏شود، مسئله تحکیم خانواده است.

ممکن است دختر و پسر به شکلى با هم آشنا شوند و ازدواج کنند و زندگى خود را آغاز کنند، یا دو نفر خیلى راحت با هم دوست شوند و به عقد هم در بیایند، اما براى اینکه بتوانند زندگى یا دوستى‏شان را ادامه دهند، باید آگاهى‏هایى داشته باشند و اصولى را رعایت کنند.

عناوین دیگر:

پیشنهاد صفحه ۱۵۵ دین و زندگی دهم/ ۱)رفتار پسران و مردان در جامعه چگونه باید باشد تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود؟ ۲)حفظ حرمت دختران و زنان تا چه میزان به وضع پوشش آنها بستگی دارد؟ ۳)با دوستان خود مشورت کنید و ببینید که رعایت پوشش اسلامی توسط زن در هریک از موارد زیر چه ثمراتی دارد؟ ۱(برای زن ۲)برای مرد ۳)برای خانواده ۴)برای جامعه

پیشنهاد صفحه ۱۵۵ دین و زندگی دهم

دین و زندگی دهم

رفتار پسران و مردان در جامعه

حفظ سلامت اخلاقی جامعه

حفظ حرمت دختران و زنان

پوشش زنان

پوشش مردان

حفظ حجاب

حجاب

عفاف

سلامت جامعه

اخلاق در جامعه

فلسفه پوشش

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.

 تصاویر پیش نمایش


پیشنهاد صفحه ۱۵۵ دین و زندگی دهم/ ۱)رفتار پسران و مردان در جامعه چگونه باید باشد تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود؟ ۲)حفظ حرمت دختران و زنان تا چه میزان به وضع پوشش آنها بستگی دارد؟ ۳)با دوستان خود مشورت کنید و ببینید که رعایت پوشش اسلامی توسط زن در هریک از موارد زیر چه ثمراتی دارد؟ ۱)برای زن ۲)برای مرد ۳)برای خانواده ۴)برای جامعه-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.