no-img
گام به گام آنلاین

********با مراجعه به منابع مختلف یک نمونه گزارش کار آزمایشگاه فیزیک را تهیه و تنظیم کنید.****


گام به گام آنلاین
پرداخت امنلینک فوریپشتیبانیضمانت
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
گزارش کار آزمایشگاه فیزیک مهندسی عمران
doc
فروردین ۲۷, ۱۳۹۶
1 مگابایت
1900 تومان
1900 تومان – خرید Loading

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک مهندسی عمران


گزارش کار ثابت فنر

آزمایش ۱                                                                                  

هدف انجام این آزمایش تعیین ثابت فنر (سختی فنر k) می باشد و تحقق قانون هوک (F=KX) می باشد.

وسایل مورد نیاز آزمایش: فنرهای مختلف، خط کش، وزنه های قلاب دار با جرم های مختلف، کونومتر، پایه فلزی گیره های افقی و عمودی، ترازو

تئوری آزمایش: در این آزمایش ما می خواهیم با استفاده از فنرهای مختلف + وزنه ثابت سختی فنر را حساب کنیم که برای این کار فنرها را باید به صورت سری (متوالی) و موازی ببندیم.

می دانیم که یکی از حرکت های ساده در فیزیک حرکت تناوبی ساده می باشد یعنی حرکت رفت و برگشت متوالی حول یک نقطه مادی مثلاً فنری که به آن وزنه متصل شده یک حرکت تناوبی دارد. حرکت تناوبی تحت تأثیر نیروی مناسب با فاصله و در خلاف جهت آن می باشد. و این علامت منفی به همین دلیل می باشد. (F=-KX)

شرح آزمایش: فنری را به دستگاه آویزان می کنیم و طول آن را از حلقه اول تا حلقه آخر به کمک خط کش اندازه گیری می کنیم و آن را با (طول اولیه) می نامیم. و بعد به آن یک وزنه (۵۰گرمی) متصل می‌کنیم و می بینیم که پس از متصل کردن وزنه فنر افزایش طول پیدا می کند و این بار هم (طول فنر+وزنه) را با خط کش اندازه می گیریم و آن را L2 (طول ثانویه) می نامیم. و در آخر K را حساب می کنیم.

برای سری (متوالی) بستن فنرها دو تا فنر ترجیحاً مشابه را بهم متصل کرده و از دستگاه آویزان می کنیم و از حلقه اول تا حلقه آخر طول را با خط کش اندازه می گیریم و آن را L1 می نامیم و بعد یک وزنه دلخواه به آن متصل می کنیم مثلاً (۵۰گرمی) و می بینیم که فنر افزایش طول داشته و آن را L2 می نامیم و بعد با انجام محاسبات K را بدست می آوریم.

آزمایش اول :

در طول اولیه فنر که با خط کش اندازه گیری کردیم L1=15/5 cm که بعد از اتصال کردن وزنه ۵۰ گرمی به L2=18/5 cm می رسد. و بعد از تغییر دادن وزنه به ۱۰۰ گرمی L2=21/5 cm و با وزنه ۱۵۰ گرمی L2=24/5 cm افزایش می یابد.

M1=50 gr                 L=L2-L1=18/5-15/5=3/5cm    K1= =  = ۱۶/۶۶

M2=100 gr               L=L2-L1=21/5-15/5=6cm    K2= =  = ۱۶/۶۶              M3 =150 gr              L=L2-L1=24/5-15/5=9cm    K2= =  = ۱۶/۶۶

K1=  =  =۱۶/۶۶

آزمایش دوم:

در فنری دیگر انتخاب می کنیم که طول اولیه آن L1=16/5 cm که بعد از اتصال وزنه ۵۰ گرمی به L2=20 cm    می رسد و با وزنه ۱۰۰ گرمی به L2=23/5 cm و با وزنه ۱۵۰گرمی به L2=26 cm افزایش می یابد. و سپس میانگین هر ۳ تا را حساب می کنیم که باید مقدار آن ها با هم برابر باشند.

M1=50 gr                 L=L2-L1=20-16/5=3/5cm    K= =  = =۱/۴۲۸

M2=100 gr               L=L2-L1=23/5-16/5=7cm    K= =  = ۱/۴۲۸              M3 =150 gr              L=L2-L1=23/5-16/5=9/5cm    K= =  = ۱/۴۲۸

عناوین دیگر:

گزارش

گزارش کار

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک

آزمایشگاه فیزیک

آز فیزیک

نمونه گزارش کار آزمایشگاه فیزیک

آزمایشگاه

فیزیک

گزارش کار فیزیک مهندسی عمران

آزمایشگاه فیزیک عمران

گزارش کارازمایشگاه فیزیک رشته عمران

 

*** ما تخفیف هم میدهیم ***

 کاربر عزیز، اگر تمایل به گرفتن کد تخفیف ۱۰۰۰ تومانی میباشید . ابتدا روی دکمه قرمز رنگ G+ (گوگل پلاس) کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا شمارنده صفر شود و روی دکمه دریافت کد تخفیف کلیک کنید.

[/vc_column][/vc_row]

توجه فرمایید که کلیک کردن روی دکمه دریافت کد تخفیف قبل از صفر شدن شمارنده ها موجب منقضی شدن آن میشود.

 موضوعات :

تصاویر پیش نمایش


گزارش کار آزمایشگاه فیزیک مهندسی عمران-1

درباره نویسنده

publisher5 109 نوشته در گام به گام آنلاین دارد . مشاهده تمام نوشته های

نظرات کاربران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.